Ajalugu

Paljude Sillamäe linna elanike elulood on seotud Sillamäe Huvi-ja Noortekeskusega Ulei, mis alustas oma keerulist kuid huvitavat ajalugu ammusel 1952.aastal. Just siis sündis Narva linna haridusosakonnas pioneeridemaja asutamise idee.

Kuna Narva oli tol ajal varemetes otsustas Narva linna täitevkomitee rajada pioneeridemaja Majakovski tn 9 Sillamäel (siis veel vana nimega Narva-1).

Sillamäe tehas varustas pioneeridemaja hoone kõige vajalikuga et, lapsed saaksid tegelda loominguga ning teadusega.

Pioneeridemajas oli avatud koori-, bioloogia-, näite-, koreograafia-, male-, mudellennunduse ning autonduse ring. Pedagoogilist kollektiivi juhis Zinaida Vedenejeva (Varakina).

1991. aastal pioneeridemaja reorganiseeriti Laste loomingukeskus Ulei’ks. 1997. aastal sai Laste loomingukeskus huvikooliks. Alates 2008. aastast kutsutakse teda Sillamäe Huvi- ja Noortekeskuse (SHNK) Ulei’ks

SHNK tegevustes on jaganud oma ajatundlikkust ja armastust noortele paljud imelised ringijuhid. Juhatajaks eri aegadel on olnud Anna Šalajeva, Roza Taratõnova, Valeri Kuznetsov, Nikolai Didarov, Vladimir Krasilnikov. Praegu juhib SHNK Ulei tööd Natalja Jermakova.

Ulei tööperioodil õnnestus luua huvitavad loomingulised kollektiivid, moodustada tugev pedagoogiline koosseis ning algatada mõned linna projektid.

Tagasiside

Tagasiside
Copyright (c) Sillamäe Huvi- ja Noortekeskus Ulei 2017. All rights reserved.