Tagasiside

Tagasiside

Sotsiaalvõrgustikud

Blogid

FacebookVKONTAKTEInstagram
udalenka
Lastefond Heategija

Ajalugu

Sillamäe Huvi- ja Noortekeskus Ulei (edaspidi SHNK Ulei) - see on multidistsiplinaarne täiendõppe ja huvitegevuse asutus, mis aitab kaasa inimese igakülgsele arengule, olenemata vanusest.

SHNK Ulei ajalugu algas aastal 1952. Just sel aastal sündis Narva haridusosakonnal poiste ja tüdrukute pioneeride maja loomise ja avamise idee.

Seoses suure hävinguga pärast sõda aastatel 1941-1945, Narva linnas otsustati avada Sillamäel (endine Narva 1) pioneeride maja aadressil: Majakovski tänav 9.
Sillamägi kohas Narva lahe kaldal asuv kiltkemikaalide tehas aitas kujundada ja varustada ühekorruselises kahe korteriga majas asuvat laste "paleed". Täiskasvanud soovisid, et noored leiaksid siit need "kuldsed" võtmed, mis avaksid uksed teaduse ja tehnika, kunsti ja loovuse, sõpruse ja lahkuse maailma.

Tol aastatel lapsi õpetama kutsuti intelligentsi esindajaid eesotsas Vedeneeva (Varakina) Zinaida Aleksandrovnaga. Eesti kirdeosas asuva Sillamäe linna noorte elanike jaoks avasid uksed järgmised huviringid: draama, koor, male ja kabe, bioloogiline, koreograafiline, lennukimudel ja autoäri.

Pioneeride maja hoone pindalad olid väikesed, nii et mõned ringid töötasid lähedal asuva Narva 6. keskkooli baasil, samas hoovis.
1953. aastal ehitati Mere puiesteele uus suur kool. Pioneeride maja kolis endisesse koolimajja aadressile Vladimir Majakovski tänav 7.

Esimesel korrusel olid tehnikaringid: õhusõidukite modelleerimine, automudelid, raadiotehnika, noored meremehed, lukksepp. Seal oli ka balletistuudio, puhkpilliorkester, muusikaringid.
Teisel korrusel olid ringid: draama, nukk, koor, vokaal, tants, joonistamine, fotograafia, filmimine, käsitöö, õmblemine, pehmed mänguasjad.

Pioneeride maja aulas korraldati mitmesuguseid üritusi, sealhulgas linna koolilaste aastavahetuse jõulupeod, millel esinesid huviringlased; korraldati tehnilise loovuse näitusi.

1991. aastal reorganiseeriti asutus laste loovuse keskuseks "Ulei". 1997. aastal sai LLK Ulei Eesti Vabariigi haridusministeeriumilt esimese loa ja jätkas tegevust huvikoolina. Ja alates 2008. aasta märtsist ümber nimetatud Sillamäe Huvi- ja Noortekeskuseks Ulei.

Aastate jooksul on SHNK Ulei suutnud luua huvitavaid loomingulisi meeskondi, moodustada kvalifitseeritud stabiilne ringijuhtide kollektiiv ja saada paljude linnaprojektide algatajaks.

otse korvi 160
Copyright (c) Sillamäe Huvi- ja Noortekeskus Ulei 2022. All rights reserved.