Laste leiutiste päev

17. jaanuaril Sillamäe Kultuurikeskuses toimus SHNK Ulei poolt korraldatud üritus „Laste leiutiste päev“. Selle ürituse raames toimus viktoriin „Leidlik mõistus“ Sillamäe linna koolide 5.-6. klasside jaoks. Osalejatele olid pakutud 4konkursi: kirjelduse järgi aru saada millise leuitisega on tegu, lahendada loogilist ülesannet, leida internetist vastuseis küsimustele noorte leiutajate kohta ning leiutada midagi põnevat õhupallidest. Viktoriinis osalesid ka vaatajad, kes pauside ajal vastasid küsimustele ning aitasid meeskondadele. Viktoriini tulemused on järgmised: 1.koht- meeskond „Liider“ (Sillamäe Vanalinna Kool), 2.koht – meeskond „Eureka“ (Sillamäe Vanalinna Kool), 3.koht- «Võitjad» (SHNK Ulei kunstiosakond), 4.koht - meeskond «H.O.F» (Sillamäe Eesti Põhikool), 5.koht- meeskond „Extreme“ (Sillamäe Kannuka Kool). Kõik meeskonnad said auhinnad ja diplomid.
Peale viktoriini toimus loominguliste konkurside (robotid taaskasutavatest materjalidest ja joonituste konkurss „Tulevikutehnoloogiad“) autasustamine. Žürii valis 8 parimat joonistust ning 5 robotit. Tuletame meelde, et kõikidest konkursile laekunud töödest SHNK-s Ulei on praegu vormistatud näitus, mis on avatud kuni 25. veebruarini.
Kingitused andis üle aselinnapea Eevi Paasmäe, kes tänas ka kõiki, kes leidis aega tulla üritusele ning soovitas noortele alati leiutada midagi uut ja põnevat.
Kultuurikeskuse fuajees toimusid Lego robotite võistlused „Sumo“ ja „Joonejärgimine“, mis olid korraldatud Jõhvi Kultuuri-ja Huvikeskuse poolt. Konkurside võitjad said samuti auhinnad. Tuleb märkida, et peale võistluste lõppu, sillamäelased küsisid „Robo Talu“ ringijuhi käest, kas nemad ka saavad osaleda selles ringis.
SHNK Ulei korraldas meistriklassi, olid esitatud ka German Affanasjevi sõjatehnika mudelid.
Päev lõppes AHHAA keskuse teadusteatri etendusega.
SHNK Ulei tänab Sillamäe Linnavalitsust, Hasartmängumaksu Nõukogu ja Astri planetaariumi ürituse rahalise toetuse eest, Sillamäe Kultuurikeskust, kes asitas üritust läbi viia, Jõhvi Kultuuri-ja Huvikeskust ja German Affanasjevi osalemise eest.

 

Tagasiside

Tagasiside
Copyright (c) Sillamäe Huvi- ja Noortekeskus Ulei 2017. All rights reserved.